0 212 626 85 00
trendefr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Novec 1230 Gazlı Söndürme Sistemleri

Anasayfa » Novec 1230 Gazlı Söndürme Sistemleri

Novec 1230 Gazlı Söndürme Sistemleri, 3M™ Novec 1230 bugün dünyada bir çok uluslararası Standart ve Organizasyon tarafından onay görmüş tercih edilen alternatif haline gelmiştir.Temiz söndürücülerle sağlanan teknik gelişmelerle birlikte halokarbon grubu söndürücüler Halon 1301 karşısında, çevresel etkileşim parametrelerinde önemli bir iyileşme sağlamaktadır.

Novec 1230 Gazlı Söndürme Sistemleri Faydaları:

Ozon tabakasına sıfır zarar

Küresel ısınma potansiyel değeri birdir

Temiz, renksiz, kokusuz gaz

Kolay tekrar dolum

10 saniyede boşalma

Novec 1230 Gazlı Söndürme Sistemleri Uygulamalar:

Enerji üretim tesisleri Telekomünikasyon merkezleri,

Bilgi İşlem ve Veri Merkezleri (DATA CENTER)

Sunucu-Sistem Odaları,

Özel Elektronik Kontrol Odaları

Elektrik (AG-OG) Odaları Müzeler,

Arşiv ve Kütüphaneler

Petrol ve gaz endüstri tesisleri Askeri ve sivil marinalar

Trafo Merkezleri

Nitelikli Laboratuvarlar ve Kimya Depoları Raylı Sistem,

Demiryolu, Metro, Hava alanı, Liman projeleri ( Ulaştırma Sektörü)

Temiz söndürücülerle sağlanan teknik gelişmelerle birlikte halokarbon grubu söndürücüler Halon 1301 karşısında, çevresel etkileşim parametrelerinde önemli bir iyileşme sağlamaktadır. Bu iyileşmeler sonucu 1301 çevreye verdiği zarardan dolayı Montreal protokolü çerçevesinde, ülkemizin de içinde bulunduğu ülkelerden yasaklanmıştır. Artık 3M™ Novec 1230 çıtayı daha yukarı çıkaran bazı değişiklikleri söndürücü piyasalarına getirmiştir.

3M™ Novec 1230 söndürücüsü özel tehlike sınıflarındaki yangın koruma için uzun ömürlü, sürdürülebilir çözümdür. Bu ikinci nesil Halon alternatifi, yüksek insan güvenliği ve üstün söndürme performansı sağlarken çevreye minimum etki yapmaktadır. Ozon tabakasına delme katsayısı(ODP) sıfırdır. Sadece 5 günlük atmosferik ömre sahip ve sera etkisi katsayısı (GWP) 1’dir.

3M™ Novec 1230, Söndürme Sistemlerinde Ne tür Yenilikler Getiriyor?

Sıvı halde bidonlarda depolanmasından dolayı, depolama kolaylığı ve havayolu ile sınırlama ve yasaklamaya uğramadan kolay nakledilebilme imkanı sunuyor. Karmaşık dolum tesislerine ihtiyaç duyulmadan çok basit bir işlemle gerekirse, yerinde dolum imkanı sunuyor. Yasaklanmış halon ve mevcut diğer söndürme sistemlerinde, standardına uygunluk durumuna göre basit değişikliklerle kullanabilme imkanı sunuyor. 3M firması gazı üretmesine karşın kendisi direkt olarak Yangın söndürme piyasasına sunmamaktadır. Amerika rekabet kurulu tarafından kontrol edilen markette bir çok yangın firması gazı kullanarak kendi sistemlerine uygun hale getirmiş ve gerekli sertifikaları alarak piyasaya rekabetçi olarak sunmaktadır. Kıymetli Sistemleriniz ve ürünleriniz için yangın söndürme sistemleri 3M™ Novec 1230 Sistemleri, 3M™ Novec 1230 içerir ve kıymetli eşyalarınızın bulunduğu ortamları korumada bir çözüm alternatifi olarak yaratılmıştır.

Novec 1230 Gazlı Söndürme Sistemleri

Web Tasarımı ve Seo Çalişması 05380339039